materiały dla nauczycieli

Szkoła to nie miejsce - to ludzie!  Opracujcie własną drogę na zasobach, które macie, na bazie własnych potrzeb i możliwości.. 

Jak dzieci, uczniowie, nauczyciele przetrwają ten trudny czas? W jakiej są kondycji psychicznej teraz? Czy można zapobiegać PTSD? Czy trzeba już TERAZ myśleć jak będą wyglądały pierwsze lekcje, pierwsze kontakty po powrocie do szkoły? Przecież nie zaczniemy od "otwórzcie książki, bo musimy nadgonić podstawę programową".... Jak być zdalnym nauczycielem? Organizacja zdalnej nauki. Czy przenosić do sieci plany nauczania w całości? Przecież dziecko młodsze może spędzać przed ekranem 1-2 g. dziennie, a starsze - do 3,4 godzin! Jak wspierać i moderować naukę dzieci w systemie zdalnym? Jak być zdalnym wychowawcą? Jak zadbać o higienę psychiczną dzieci i młodzieży? Jak organizować kształcenia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jak dokumentować pracę zdalną? 

W tych niepewnych, pełnych lęku chwilach - nie fundujmy dodatkowych napięć, zalewania zadaniami i wyścigu po oceny!

Nie każdy ma stalowe nerwy, aby się w takich warunkach uczyć!  Wspierajmy ich siłę i odporność psychiczną, modelujmy dobre relacje, troskę, zainteresowanie - bycie razem! Nauka teraz ma spełniać funkcję profilaktyki obniżania nastroju i lęku - organizuje czas, wypełnia go, daje okruchy stabilizacji i bezpieczeństwa.

W ramach projektu nauczyciele dostają co tydzień film na kolejny zaplanowany temat, opracowanie w pdf, infografikę i inne materiały do wykorzystania do pracy z dziećmi, uczniami i dla siebie. 


Materiały projektowe

wysyłane e-mailem

Filmy dla nauczycieli, rodziców i uczniów

Opracowania w pdf dla nauczycieli i rodziców 

Infografiki

Mini poradniki

Gorąca Linia co tydzień w ustalonych godzinach

Krótkie sesje coachingowe dla chętnych gratis po zapisaniu się 

Pakiet Kryzysowy „3mamyzWami” to kompleksowe doskonalenie dla nauczycieli na temat funkcjonowania placówki (przedszkola, szkoły) w czasie pandemii epidemiologicznej oraz edukacja/wsparcie dla rodziców i uczniów  

- Skuteczne procedury kryzysowe dla szkoły/przedszkola
- Wsparcie psychologiczne  dla nauczycieli, uczniów i rodziców
- Przygotowanie do różnych konsekwencji kryzysu - minimalizowania ryzyka i strat, kolejnych zagrożeń
- Przykłady elastycznego i skutecznego działania  w zakresie opiekuńczo-wychowawczym i dydaktycznym, realizowanym w formie zdalnej.

Utworzono za pomocą Mozello – to najłatwiejszy sposób tworzenia witryn internetowych.

 .